Mag Sealed

Vloženo: 10. 12. 2015

Je speciální magnetický olej, který byl vyvinut NASA pro přepravu pohonných hmot, která je založena na principu magnetu. Oleje, jako je tento, nejsou k dispozici v supermarketu. Výroba je prováděna v těch nejobtížnějších podmínkách. Litý oxid železitý, který je nezbytný pro magnetické pole má průměr 1/100.000mm.

To znamená, že jedna částice má velikost desetiny chřipkového viru. Molekuly v tomto novém "kovovém oleji" jsou schopny se měnit. Jsou-li vystaveny magnetickému poli, mění svůj tvar a olej vytvoří tekutou pečeť. Tento magnetický olej je tak silný, že by dokázal uzavřít díru velikosti spodní části kbelíku. Takového těsnění založené na principu tekutého magnetického oleje neprodukuje téměř žádné tření, dokonale izoluje a zabraňuje pronikání i miniaturních prachových částic.

Velkou výzvou pro inženýry Daiwa byl vývoj navijáku, který bude schopen přijmout princip magnetického oleje vytvářejícího membránu zabraňující pronikání vody. Design MAG SEALED je založen na podmínce udržení vody mimo přívlačový naviják. Jednak je toto velmi důležitá vlastnost pro mořské rybáře - protože zaručí dlouhou životnost jejich navijáků.

Žádná koroze - lepší funkce. Pokud se slaná voda dostane dovnitř navijáku a vyschne, tak krystalizuje - poškodí vnitřní převody a poškodí také kuličková ložiska. Nejjednodušším řešením by samozřejmě bvylo použití gumového těsnění. To by ale způsobilo tak vysoké tření, že izolace rotoru a osy by byla nemožná. Pouze kombinací metalického oleje s magnetem lze dosáhnout požadované izolace. Roky výzkumu a vývoje byly nezbytné k vytvoření takovéto izolace pro rybářský naviják.

Této koncepci tekuté izolace dali jméno Mag Sealed.


MAG SEALED

Aby se zabránilo pronikání vody, prachových částic nebo krystalů soli mezi rotor a tělo navijáku, byla vyvinuta bariéra takřka bez tření, založená na magnetickémoleji. Touto bariérou nepronikne voda a ani ty nejmenší možné částice v ní obsažené. Výsledkem je hedvábně hladký chod.

 

Ve většině případů, mají krystaly soli a jiné pevné částice na svědomí ztrátu hladkého chodu a nepříjemné zvuky při navíjení. Také některé „nehody“ mohou mít podobné následky. Navzdory těmto ojedinělým případům, jak je znázorněno na obrázku vpravo, je u navijáků s technologií Mag Sealed ztráta hladkosti chodu a nepříjemných zvuků výrazně nižší.

 

 

Pro otevření videa klikněte zde:

https://www.youtube.com/watch?v=R55gYa7obwI&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=ullhWju3704&feature=youtu.be

 

Nabídka obchodu

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Ceny na vybraném zboží nejsou závazné do potvrzení objednávky. V případě vyprodání může být zboží v další zásilce s jinou cenou.

Ověřeno zákazníky
 • Anonymní
  90%
  Okamžitá reakce, přístup, komunikace
  Zboží nebylo na skladě obchod okamžitě reagoval a přislíbil dodat zboží ihned po naskladnění za cenu ( akční )v době objednávky
  Dodací lhůta:
  Kvalita komunikace:
 • Anonymní
  90%
  Velmi solidní cena a dodací lhuta
  Dodací lhůta:
  Kvalita dopravy:
  Kvalita komunikace:
Newsletter
Chcete dostávat informace o slevách, akcích a novinkách z našeho obchodu na email?:

Sledování zásilek
Zadejte číslo balíku:

Rybářské potřeby Ostrůvek

Telefon: +420 778 007 116
E-mail: info@podberak.cz

Prodejna:
Ostrůvek 1786
25001 Brandýs nad Labem, Praha východ
Otvírací doba

Informace

Kontakt a prodejna

Doprava a platba

Sledování zásilek

Obchodní podmínky

Obchodní podmínky

Ochrana osobních údajů

Reklamace

Odstoupení od kupní smlouvy

Petrův Zdar a hezké počasí

 

X
Soubory cookies
Tyto stránky používají k poskytování služeb, analýze návštěvnosti, funkcím sociálních sítí a personalizaci reklam soubory cookies. Používáním stránek vyjadřujete souhlas s použitím těchto souborů.
OK Více informací